Feministky, feministky, kde vás ľudia berú?

Autor: Michal Patarák | 9.5.2011 o 19:37 | (upravené 19.11.2013 o 4:47) Karma článku: 15,12 | Prečítané:  3967x

Moderná pseudovedecká propaganda tohoto hnutia už akoby nechce muža a ženu iba zrovnoprávniť, ale ich rovno stotožniť. Akoby bolo vlastne jedno, či je niekto žena alebo muž. Akoby sme boli vlastne len chodiacimi ženomužmi alebo mužoženami.

Súčasný feminizmus má najväčšiu slabinu v tom, že vzťah muža a ženy berie ako vzťah sily, teda ako súperenie o moc. Vychádza z pozície domnelej subordinácie žien voči mužom, ktorá na Západe prakticky mizne (v sfére verejnej majú ženy rovnaké práva ako muži, v sfére vzťahov som opakovane svedkom toho, že je rovnováha často narušená skôr v prospech ženskej misky váh). Muži sú týmto hnutím napádaní ako fallokrati, čo je vyslovene scestný archaizmus. Okrem toho, ide o sexizmus, pričom sexizmov sa feministky predsa striktne stránia.

Ďalšou, menej zjavnou, ale podstatnou závadou feminizmu je, že sa vyvíja v prostredí sociálnych a filozofických vied, ktoré sú úplne odtrhnuté od vied biologických.

Biológiu (vlastne prírodu, ktorú biológia len popisuje) je možné z pohľadu feministky dokonca označiť za konzervatívnu a fallokratickú. Uznáva totiž vzťah muža a ženy (a fylogeneticky samca a samice) za komplementárny, to jest dopĺňajúci sa a nie kompetitívny, to jest súperiaci. V biológii neexistuje súťaž medzi samcami a samicami, ale skôr medzi samcami o samicu, čo mimochodom dodáva ženskému (samičiemu) pohlaviu istý lesk.

Abiologičnosť feminizmu je jednou z jeho podstatných čŕt. Nenamáha sa uvažovať nad biologickými odlišnosťami mozgu muža a ženy, či nad hormonálnymi reguláciami vyššej nervovej činnosti, ktorá je u oboch pohlaví odlišná. V mnohých regiónoch centrálnej nervovej sústavy sú u muža a ženy rozdielne neuromediátory a neuropeptidy, ktoré sprostredkovávajú niekedy obom pohlaviam spoločné, inokedy však rozdielne pochody. Rodové teórie, ako rozšírenie a zákonité pokračovanie feministických ideí, dokonca medzi maskulinitou a feminitou ani nerozlišujú.

Feminizmus je ako každý postmodernizmus chaotický, dekomponujúci a rozrušujúci. Ženy majú vlastnú víziu toho, ako žiť, čomu sa venovať. Dieťa (ak si ho vôbec zaobstarať) stačí dojčiť tak tri mesiace a za polroka šup ho znova sa slniť v kariére. Pri náznaku konfliktu s partnerom sa treba ihneď rozviesť. Sexizmus je vraj chorý mužský postoj, prameniaci z domnelej dominancie. Samotné hnutie je však založené na pohlavnosti, konkrétne ženskej a jeho súčasná rétorika prezrádza, že aj zakomplexovanej.

Feministka neuznáva prirodzenosť, ale slobodnú vôľu. Nebude sa degradovať na reprodukčnú rolu, je niečím omnoho viac. Vymyká sa biologickým determinizmom a uniká zo spoločnosti ako z úzko pozváranej klietky. Zvonka jej potom chce ukázať, ako strašne sa mýli.

Ale vďaka „hodnotám", ktoré vyznáva a na ktoré ani netreba špeciálne hnutie, lebo liberalizmom až hyperliberalizmom to tu všade navôkol kypí, vďaka nim naša civilizácia vymiera. A tak za chvíľu paradoxne vymrú aj feministky.

Západ za chvíľku skončí a feminizmus (ako jeho nepodstatná ozdôbka) s ním skončí tiež.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?