Hodiny tikajú hlasnejšie ako kedykoľvek predtým

Autor: Michal Patarák | 1.8.2011 o 17:36 | (upravené 22.11.2013 o 4:26) Karma článku: 16,51 | Prečítané:  3684x

Pacient: Dobrý deň. Prišiel som za vami z Humenného. Som asi desať rokov patologický hráč a neviem si dať rady. Prosím Vás pekne, prijmite ma na vaše oddelenie, čítal som o ňom na internete. Lekár: Nech sa páči, sadnite si. Prejdem si s Vami Váš problém, ale na oddelenie Vás prijať nemôžem. Pred mesiacom bolo totiž zrušené....Podobných rozhovorov som zažil od začiatku júla už viacero. Prakticky a dokonale vyvracajú polomýtické tvrdenia o tom, že opatrenia redukcie lôžok na psychiatrii v Banskej Bystrici sa v žiadnom prípade nedotknú pacienta.

Keby mi niekto ešte v polovici júna povedal, že špecializované Protihráčske oddelenie v Banskej Bystrici sa zruší, myslel by som si, že blúzni. Dnes chodím po uzavretom pravom krídle Petelenovho pavilónu a nástenné hodiny som predtým nikdy nepočul tikať tak hlasno. Zásady abstinencie visia na stene už len pre pár múch, čo tade preletia. Alebo azda aj pre mňa, keď tade zadumaný pomaly kráčam v nočných službách a namiesto pacientov v tme čakám už len strašidlá? Sú malým rekviem, pomníkom, ktorý mi pripomína, že i niečo veľmi hodnotné možno bez akejkoľvek odbornej diskusie premeniť šmahom ruky na prach.

O tvrdení, že sa „optimalizačné" opatrenia nedotknú pacienta hovorím ako o polomýtických preto, lebo akútnych pacientov sa zatiaľ skutočne nedotýkajú. Ak sa niekto zamýšľa nad tým, či stačí kapacita oddelenia, tak zatiaľ fungujeme nad sto percent, ale „stačí". Pacienti zo Zvolena sú však nasmerovaní na vzdialenejšiu Kremnicu.

Ale pre niekoho, kto by sa azda mohol stať patologickým hráčom, mám jednu dobrú radu: Radšej si odtni ruky, akoby si siahol na automat, ruletu alebo lotériu. Nemáš sa už totiž pomaly kde liečiť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hovorili sme s Babindolčanmi: Bohatí susedia ich prekvapili

Ľuďom v Babindole sa nepáči, ak sa o nich hovorí ako o bohatej dedine. Zbohatlo podľa nich len pár jednotlivcov.

KOMENTÁRE

Snaha o minimalizáciu škody

Hlavní aktéri babindolskej kauzy nasadili špecialistov na krízovú komunikáciu.


Už ste čítali?