Dvaja čo tancovali, i keď druhí nepískali

Autor: Michal Patarák | 25.9.2011 o 17:50 | (upravené 31.8.2014 o 20:10) Karma článku: 12,43 | Prečítané:  2087x

Obidvaja v tanečnej šou a obidvaja plní testosterónu a maskulínneho humoru. Tento blog nie je ich obhajobou, ani idealizáciou. Ani by som o nich nebol písal, nielen preto, že tanečný televízny program nesledujem, ale aj preto, že ich nasadenie nie je ani tak výsledkom gay friendly prostredia, ako finančného kalkulu a vízie sledovanosti. Len tá petícia s podľa mňa obmedzeným cieľom ma vystimulovala k tomu, aby som aj ja priložil svoje názorové polienko na elektronickou poštou sa šíriace výzvy k jej podpísaniu. Odmenou mi bol i jeden lahodný príspevok, označujúci moju reakciu ako zvrátenosť.

Tanec

Tanec

Najprv ale k môjmu názoru na petíciu proti tancovaniu dvoch homosexuálov:

Myslím si, že kresťania svoje myšlienky veľakrát verejne šíria značne negatívnym spôsobom. Sú to často pobúrenia, protesty a petície, namiesto pozitívneho ohlasovania evanjelia. Ježiš použil bič, ale to sa týkalo znesvätenia svätého. Tu sa o nič podobné nejedná. Kresťania by mali hlavne nechávať svietiť žiarivé hodnoty (ktorých majú predsa celé priehrštia), nie sústavne zbrojiť proti ich devalváciám.

Ak chcete vidieť, čo rozkladá tradičnú rodinu, tak to vôbec nie sú homosexuáli, ako nás mnohí katolícki intelektuáli typu Vladimíra Palka vytrvalo informujú. Je to tradičná rodina samotná, so svojou 50% rozvodovosťou a potratmi.

Tu treba začať, tu motivovať. Ale nie štýlom „zakážme potraty", „neodporučme prezervatívy", „voľme KDH", ako sa to deje na Slovensku. Ukážme skôr, ako sa žije v zdravej rodine, aké je to nádherné a krásne mať zmysluplné vzťahy, k akému plnohodnotnému životu to vedie. Akou devízou s mnohými ďalšími ziskami sú deti a ich deti...

A to sa už nedá robiť len tak príkro, ako spisovať hromadnú petíciu, ktorá vo svojom dôsledku ostane aj tak na posmech.

Dovolím si plne odcitovať mailový príspevok jedného pána (so zachovaním jeho anonymity), ktorý som mal tú česť v tieto dni obdržať:

Tak tomuto, čo ste práve písomne splodil sa hovorí zvrátenosť.

Za prvé: petícia sa týka tých, ktorí verejne obhajujú, alebo propagujú - prepáčte buzerantov (prevážne chorých). Zachvíľu začnú propagovať iných úchylákov (napr.vrahov - aj tí sú len chorí). Všetko toto sú veľmi nebezpeční ľudia.

Za druhé: Akého V. Paľka si to beriete do huby? Píšte o sebe, o vzore kresťana. Alebo potrebujete vyrásť na pošliapaní niekoho iného? Aj keď budeme žiť medzi vlkmi typu buzerant, tak musíme na nebezpečie upozorňovať, alebo ho vylučovať. Inak nás skôr, či neskôr vlk zožerie... A mne je to jedno či to hovorí Palko, alebo Janko.

Skúste aj uvažovať a nie len tárať. A nikdy na svoju obhajobu nepoužívajte možno vymyslené očierňovanie toho druhého. Alebo nie ste snáď kresťan?..

 

Ak poznáte moje predchádzajúce blogy na túto tému, tak viete o mojom plnom odmietaní homoparanoje, ktorá sa nesprávne nazýva homofóbiou, ako aj o mojej kritike Palkovej argumentácie. Teno mail je dokladom veľmi živých antihomosexuálnych postojov, ktoré sú zbytočne vulgárne, ignorujúce mnohé poznatky o tejto sexuálnej menšine, ako aj ľudský prístup k nej.

PS: Moja odpoveď:

Áno, cítim sa byť kresťanom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?