Ficília a o (koho?) mentálnom narušení

Autor: Michal Patarák | 20.3.2012 o 16:59 | (upravené 4.1.2014 o 4:39) Karma článku: 11,38 | Prečítané:  2886x

Na presne tých istých bilboardoch, na ktorých bol počas predvolebnej kampane spred dvoch rokov Fico preškrtnutý, bol teraz usmiaty a s „dobrým vyžarovaním", prípadne sa na niektorých skvela expresívne preškrtnutá gorila. Tentoraz proste žiadni počmáraní Ficovia. A ak teraz chodia po internete srandičky o tom, že žijeme vo Ficílii (ja konkrétne v Banskej Ficici a à propos, zdravím kolegov z Braficavi a Liptovského Ficuláša), 44,42% je viac než legitímny úspech jednej strany, ktorému právom patrí rešpekt. Všetky tieto veci niečo znamenajú a na niečo upozorňujú.

Na každý jav sa dá nahliadať ako na symptóm. Aj na spoločenské fenomény a výsledky parlamentných volieb. Otázne pre mňa je len to, nakoľko je Ficových 44,42% symptómom „doby" (čo to je tá „doba", z čoho sa skladá?) a nakoľko symptómom pravice. Vychádza mi to nejako tak, že ide o „zmiešanú epizódu". Lebo ak sa ešte niekto odváži tvrdiť, že sme blbí, lebo sme si zasa zvolili Fica, tak je naozaj veľmi (hlúpo) odvážny.

Sú ľudia hlúpejší a sú ľudia múdrejší, ale sú aj ľudia bohatší a ľudia chudobnejší, a aj ľudia na hranici životného minima. Sú ľudia, ktorí trpeli za Ficovej vlády (prípad Hedviga), sú však aj ľudia, ktorí sú obeťou finančných korporácií, privatizácie (napríklad aktuálne potápajúce sa zdravotníctvo a jeho „pacienti") a obeťou šetrenia pravice na ich úkor. A nezabúdajme na preškrtnuté gorily.

Ťažko posudzovať, ťažko rozsúdiť...

Ako sa kriticky vyjadril Dag Daniš, vyhral Smer, ale pravicoví politici si podávajú ruky a radujú sa „ako keby boli mentálne narušení"...

A ani mne sa proste nezdá, že „retardovaní" sú práve voliči ľavice...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súkromná raketa vyniesla po prvý raz ľudí do vesmíru, mieria k ISS

Vesmírna loď sa k ISS pripojí asi po 19 hodinách letu.

ČESKÝ ZÁPISNÍK

Česko by si malo pamätať, kedy odtiahli sovietske vojská (zápisník)

Odchod Sovietov by mal byť pamätný deň.


Už ste čítali?