Žijeme a dýchame v SME

Autor: Michal Patarák | 15.10.2014 o 10:10 | (upravené 2.11.2014 o 6:38) Karma článku: 13,86 | Prečítané:  5767x

Názor Alexeja Fulmeka, že je to všetko predčasné, sa zdá byť rozumný, ak rozumnosť uchopíme prakticky a strategicky, teda ako niečo, čo nás brzdí v impulzívnosti, čo zabraňuje, aby sa nám náhle roztrhla preplnená priehrada vášní. Bola by to rozumnosť ako chladná hyena, ktorá čaká na kúsok svojho mäska. Reakciu Matúša Kostolného, ako i mnohých jeho kolegov, osobne chápem skôr srdcom. Nie je to ani tak o vzplanutí, ako o myšlienke. Odchod redaktorov má totiž ideový základ. A práve to mi je nesmierne sympatické. 

Preto z nich teraz cítim istú spolupatričnosť, vzájomnosť, iskry sklamania, ale aj iskry potrebné na pohnutie sa ďalej. K vykročeniu, s ktorým by sa azda ani nemalo dlho otáľať. Už pritom nie je také dôležité, či je to všetko rozumné alebo nie. V ich odhodlaní snáď vetriť vanutie ducha.

Okrem sympatií však k všetkým odchádzajúcim pociťujem i empatiu. V roku 2011, za Radičovej vlády, som bol medzi lekármi, ktorí vtedy tiež dávali výpovede, pričom jedným z dôvodov bolo práve hroziace ovládnutie zdravotníctva jednou obrovskou finančnou skupinou. Teraz je to už iba retrospektíva. Človek drží svoj pluh a ide ďalej, no drobné ohliadnutie späť predsa len znovu vyvoláva celý ten zmätok minulých pocitov, v ktorých základe však bol jeden najsilnejší: že ide o správnu vec.

A ak majú redaktori SME práve tento pocit, tak je podľa mňa všetko v tom najlepšom poriadku.

Ako mnohí blogeri, ktorí komentujú súčasné SME-dianie, aj ja musím povedať, že mi je smutno. Že blogovať v SME neznamená len riešiť si svoje veci, nezávisle od tlačeného denníka a jeho internetovej stránky. SME v tomto dokázalo veľmi veľa. Dokázalo, že my blogeri sa cítime byť jeho živou a dýchajúcou súčasťou. Že aj my na ňom nejako participujeme, že sme s ním spojení.

Že aj my SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?