Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ich konzumácia nikdy nie je bez rizika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Rasta moze byt aj nejaky novy synteticky kanabinoid.
 
Hodnoť

 

účinky šalvie divotvornej trvajú niekoľko minút (cca 5, výnimočne dlhšie) a ak je dodržaný set a setting... isteže, riziko tam je. Rozhodne to nie je party droga (krátky účinok, nevnímanie toho čo sa deje na party) a mal by ju užívať len ten kto sa o zmenené stavy vedomia zaujíma. A nie je nelegálna.
Dlhodobé a časté požívanie alkoholu je horšie než raz za čas šalvia (pochybujem že to niekto berie alebo bude brať každých pár minút). Nedá sa predávkovať (na intoxikáciu je potrebné tak malé množstvo salvinorinu A že by trebalo v priebehu minúty sfajčiť celý prales plný šalvie), pokiaľ viem, nie je návyková.
Nie som žiaden psychonaut, nefajčím ani marihuanu ale z niektorých psychoaktívnych látok by som bubáka nerobil (tým nemyslím heroín, pervitín, kokaín a pod., ale skôr psychedelické látky). Skôr by bola potrebná poriadna osveta.
Samozrejme, netreba sa s tým zahrávať, nie je to sranda. Radšej hamovať ako banovať. Je totiž veľkou škodou že tieto látky zneužívajú mladiství nezodpovedne. Netušia čo to môže spôsobiť a ako im to môže dokafrať život. Taktiež nevedia nič o tom ako sa treba na niečo také pripraviť a potom dochádza k tragédiám. Je to podobné ako s alkoholom: ten je len tekutinou vo fľaši a záleží na konštitúcii človeka ako sa k nemu postaví.
 
Hodnoť

 

"Divím sa mladým, že vôbec chcú skúšať niečo, o čom ani nevedia, čo to je." Ja sa im nedivím. Je to výsledkom súčasnej drogovej "osvety", ktorá diskredituje samú seba. Ak by im bola ponúknutá diferencovaná perspektíva (viac diferencovaná ako toto http://www.youtube.com/watch?v...) opretá o fakty, boli by určite schopní lepšie posúdiť vplyvy a následky užívania psychotropných látok.
 
Hodnoť

 

10 Drogy sa brali,berú a brať budú.S tým asi nikto nič rozumné neurobí.
Ide o to aby sa nastavili pravidlá tak,aby drogy ubližovali spoločnosti čo najmenej.
Napríklad fajčiari prírodného produktu - konope sú perzekuovaní.Tak prečo by si radšej nedali nejakú syntetiku,ktorá je síce legálna,ale omnoho viac škodlivá?Trestaním sa ešte nikdy nič nevyriešilo.Dôležitá je prevencia,osveta a vhodne nastavené zákony.
A nech mi tu nikto nepíše.že nemajú húliť.
IF " nemajú húliť" THEN GOTO 10
 
Hodnoť

tým, kto sedia celý život

vnútri bz stačilo pár hlbokých nadýchnutí čistého vyduchu - a cítili bz sa ako po "požití cigánskeho striku" (voda so sódou a jedna po papuli, abz sa hlava vrtela).
spomínam si na svoju skúsenosť s riedidlom - traja sme natierali "olejovú stenu" okolo vane. a zrazu som videl, že tá "rášková je ružová, žltá, ..." tak som zavelil (natierali sme lampasákovi) von! nadýchali sme sa statočne, vidiny sme mali ešte na druhý deň ráno, ale žiadne nepríjemné pocity ako po opici som nemal. naproti tomu po desiatich marínach (13°čierne pivo) som mal hlavu tak širokú, že mi museli otvoriť veľkú bránu na kasárni!
 
Hodnoť

 

Ďakujeme za upozornenie. Nič to však nemení na tom, že vyhľadávači halucinogénnych zážitkov si cestu k relevantným látkam nájdu tak či tak. Či už sú to zdroje ilegálne, známe, syntetické /LSD, alebo prírodné/huby, šalvia a nespočet iných bylín, známych i pre mnohých neznámych, ktoré správne uchopené tieto zážitky zabezpečia.

Pre užívateľov:
Som matkou 26ročného muža, problematiku ovládam z bezprostrednej praxe, muža ktorý týmto vyhľadávačom svojho času bol, dobrodruh s nadpriemerným IQ, ktorý tvrdými opovrhoval, pretože mu šlo o viac, ktorému psychotropné látky prebudili nadštandardný tvorivý potenciál. Ale pozor !! na sekundárny jav a to je ten, že sa dostanete na tenký ľad psychóz/ stratíte kontrolu, je relevantná pravdepodobnosť, že sa stanete spoločensky problematickým a je otázkou času, kedy budete spoločnosťou opakovane hospitalizovaný - pre neschopnosť koherentného myslenia, konflikty a neschopnosť z vášho pohľadu ´zabrzdeného´fungovania v praktickom živote spoločnosti, v ktorej žijete.

Vážení, celá vec tkvie v životnom postoji ! experimenty vedú k rizikám a je na vašom životnom postoji, či vám tieto často riziká fatálne ! za to stoja ...............

Položte si zásadnú otázku a to je tá, či ste na tomto svete preto, aby ste halucinovali / pochopte, že halucinácia nie je vidieť viac, v reále ide o schopnosť užasných kreácií vášho vlastného mozgu - v tom spočíva poznanie. Halucinujte, ano s možným prínosom, no stejne tak možnou totálnou devastáciou povodne pre tento život korektne fungujúceho mozgu, ktorý je najvačším darom, ktorý k dispozícii máte.
Je to na každom z vás ..........
 

 

výborný príspevok.
 
Hodnoť

"do not touch my

NMDA receptors" by mohlo byt motto tychto latok....
 
Hodnoť

... šťastná (som) to žena,

povedala v knihe Babička babička Boženy Němcovej. Tvrdím to aj ja, babička, 4-och vnúčat (to piate má iba necelé 4 roky), ktoré po droge nikdy nesiahli. A dúfam, chcem veriť, že to tak zostane navždy. Ja len zíram, ako sa menia drogy. Stále nové názvy, nové odborné pomenovania. Som skrátka z toho mimo a som rada. Toto, čo je v danom príspevku, počujem po prvý raz a divím sa. Prípravom proti moliam? A to normálne je možné kúpiť v obchode? Trebárs aj v Kauflande? A šalvia? Veď z nej občas pijem čaj, kloktám si s ňou ústa a občas sa nad jej parami normálne "babkovsky" naparím. Hádam to nie je ta obyčajná šalvia domáca?
Som naozaj rada, že človek sa dozvie niečo skôr, ako sa do čohosi zamotá. Ale ako tá RASTA vyzerá???
 

 

šalvia divotvorná (salvia divinorum), je to aj v článku.
 
Hodnoť

 

materializácia života, vyzdvihovanie chladnej racionality nad srdce a ústup duchovna vyvoláva túžbu po droge ako náhražke za pocity ktoré v minulosti poskytovala ľuďom povedzme náboženská extáza, duchovné ponorenie sa do nadzmyslových svetov, vyžívanie sa v citoch či v umení ....
 
Hodnoť

ono je toho viac

velmi cerstvy clanok z neurologie:

A young man with hemiplegia after inhaling the bath salt “Ivory Wave”
K. Boshuisen, J.E. Arends, D.R. Rutgers, and C.J.M. Frijns
Neurology WNL.0b013e3182553c70; published ahead of print April 25, 2012,
ExcerptFull Text (PDF)
 
Hodnoť

Padni komu padni

skrátka každý kto chce experimentovať, tak si musí uvedomiť, že to môže mať aj neblahé následky, zdravotné, či nebodaj opletačky so zákonom. No vždy príde na lámanie chleba, a vždy je neskoro. Kamarát má 30 rokov a dva zuby v ústach. Resp. bývalý kamarát. A práve o tom to je, že človek v ošiali je nezastaviteľný, avšak potom príde pád a duševné prázdno. Iba chuť si to dať zase... A takto si človek zničí pomaly svoj život, potom život svojich blízkych a v najlepšom prípade ho čaká "zlatý shot" a papá voňať fialečky na cmiter... V tom horšom prípade najprv niekoho zabije a napokon skončí svoj biedny život sám.... Skrátka, alkohol je sviňa....
 
Hodnoť

divis sa mladym

tak ja neviem, ale divit sa mladosti, ze skusa co nepozna...urcite mate spravny diplom??? Ja viem, naco sa pytat, ked vy nemate potrebu odpovedat na diskusiu, vy len masturbujete na nej.
 


Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu! 7 878
 2. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 259
 3. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 2 285
 4. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 2 063
 5. Andrej Stančík: Svet už nikdy nebude taký, ako predtým 1 703
 6. Peter Kollega: Dnes som vstúpil do stoky zn. @LBlaha 1 274
 7. Tibor Ferko: Nepochopil som poďakovanie Kiskovi za blackout PS/Spolu 1 210
 8. Michal Šimečka: Kde sú tie európske rúška? 1 017
 9. Peter Kimlička: Dovoľte ešte raz o tom hlúpom blackoute 895
 10. Július Kovács: Acylpyrín alebo Viagra ? 775

Rebríčky článkov


 1. Viliam Majda: Bieda ŽSR
 2. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 3. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.
 4. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv
 5. Zuza Ferenczová: JEDNO BLEDOMODRÉ OKO / denník korona vírusu 11
 6. Roman Hutira: Zo Sydney sa presťahoval do Šaľe a je mu dobre!
 7. Jozef Kovalík: Mony Lyi
 8. Štefan Vidlár: Kritérium pravdy je prax
 9. Rastislav Hrušovský: Iracionalita ekonomiky, zaklad pandemie ľudstva?
 10. Daniel Macko: K čomu vláda potrebuje výpisy hovorov v boji proti koronavírusu?


Už ste čítali?