Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O gender, transgender, sexuálnej výchove a krádeži detstva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Bod za odvahu.

Mám dve otázky.
Myslíte si tiež, že už je možné hovoriť o genderizme ako ideológii?
A druhá tak trochu osobná: Nebojíte sa, že sa Vám homolobby a Pietruchová postarajú o odňatie licencie lekára?
TvojOponent@gmail.com
 

 

Tiež si myslím, že Pietruchovej sa tento článok nebude páčiť.
Napríklad súhalsím s vami v tom, že zaťažovať príliš malé deti všetkými detailmi sexu je ukradnutie detstva. Avšak dnešná doba a pretláčanie sexuálnej výchovy do prvého stupňa ZŠ mi nedáva na výber a musela som ich zaťažovať detailmi už v malom veku. Napríklad minulý mesiac sa ma 5 ročná dcéra opýtala: " Mama, načo majú chlapci gule? Aby boli krajší?" A 8 ročný syn, ktoré som už detailne poučila, jej odpovedal: " Ale figu! Tam sa tvoria spermie."
Keďže môj syn je technický typ, predpokladám, že čoskoro mu začne vŕtať v hlave ako to môžu robiť homosexuáli. A týmto už naozaj nie som ochotná trápiť jeho detskú dušu. Veď ja som sa tieto nechutnosti dozvedela až keď som bola takmer dospelá. Ale žiaľ , doba je taká, že sa deti musia dozvedieť informácie omnoho skôr, ako sú na to zrelí.
 

Aké nechutnosti myslíš

Tvrdoňová ?
 

ak chceme deťom už v útlom detstve...

bez obalu povedať „o čom je sex“, nemali by sme zrušiť rozprávkové knižky a na rovinu im hovoriť „o čom je svet“?
 

Ty si Tvrdoňová

alebo jej hovorca ? Kde tvrdím že deťom treba už v útlom detstve bez obalu povedať "o čom je sex" ?
 

Hulvát alebo školák 1. stupňa ZŠ?

Ak poznáme plné meno osoby, oslovovať ju iba priezviskom môže nanajvýš veľmi nevychovaný hulvát alebo školák z prvého stupňa ZŠ, kde sa občas deti oslovujú prizviskami (a učiteľky sa ich to snažia odnaučiť, lebo je to neslušné).

Ak chceš diskutovať, mal by si prijať aspoň základné normy ľudského správania.
 

Smiala sa žaba hrochovi

že má veľkú hubu Kardosh, o slušnosti ma ide poučovať človek ktorý sa pohŕdavo a urážlivo vyjadruje k celým skupinám ľudí, že Odvážny muž na písacom stroji :-)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

btw

len tak pre doplnenie...rozprávkové knižky (hlavne tie staré, kde sa v príbehoch rieši dobro a zlo) hovoria o tom aký je dnešný svet...sú však prispôsobené detskému chápaniu, ktoré pozor nie je vždy ťuťulinkovské a milé, viď Dobšinského rozprávky, v detstve som ich milovala, ako dospelej mi prídu kruté, až som nechápala prečo sa čítajú deťom, nuž preto aby pochopili aký svet je, v skutočnosti, aby si vytvorili hranicu medzi dobrom a zlom a správne ich vedeli oddeliť...čo sa týka sexuálnej výchovy, páči sa mi že autor upozornil skôr na vzťahy, lásku a pod. Som človek, ktorý sa menšiny LGBT ľudí zastáva a snaží sa ich pochopiť, ale tiež si myslím, že skôr ako sexuálna výchova malých detí, pomôže uvedomenie si v každej jednej rodine čo znamená tolerancia, pochopenie a rešpekt voči napríklad menšinám, že nie každý je ako my, že sú na svete rôzni ľudia a ak neubližujú iným, nemali by byť za svoj život odsudzovaní spoločnosťou...ak by rodičia v duchu tolerancie a rešpektu vychovávali, tak by nebola potrebná sexuálna výchova na školách. Neviem, škola veľmi deti ovplyvňuje, ale ak základ nie je v rodine, jednoducho to nezachráni, možno skôr filozofiou tolerancie než vyrozprávaním detailov ako prebieha sex..
 

 

Čo sa týka rozprávok, ktoré spomínate, neboli pôvodne určené deťom.

Aj ja si myslím, že by sa malo vychovávať k tolerancii, čo škola sama o sebe nevyrieši. Ťažko si predstaviť, že dieťa bude rešpektovať učiteľa, ak doma počuje a vidí niečo úplne iné. Teraz sa nebavím len o sexuálnej výchove a sexuálnych menšinách, ale vo všeobecnej rovine :). Rovnakým problémom čelia aj rasové, národnostné, náboženské a iné menšiny.
 

áno

viem, pripomenuli ste mi, tieto neboli určené deťom hoci práve deti ich majú radi, bol to skôr len príklad, že len z rozprávok kde je hranica medzi dobrom a zlom jednoznačne určená, kde je povedané, že nie všetko je spravodlivé (Andersenove dievčatko so zápaľkami), kde je ukázaný svet aký je, sa deti najlepšie naučia fungovať v takomto svete aj keď dospejú...nevravím, že im máme brať detstvo a ich krásnu detskú naivitu, že všetko sa dá (z nej by sme sa my dospelí mali učiť), ale netreba ich istých vecí ani strániť, ale som toho názoru, že deťom treba svet ukázať s ohľadom na to, že sú deti, takže sexuálnu výchovu nejdem porovnávať s rozprávkami o dobre a zle...a tak som to aj myslela, nejde len o sexuálne menšiny, ale o menšiny ako také, v ničom netreba zachádzať do extrémov ani na strane väčšiny a ani na strane menšiny (príklad muža ktorému sa museli všetky ženy prispôsobiť v sprche). Ale vo väčšinovom chápaní, hlavne tom dnešnom, sa na menšiny akéhokoľvek druhu zabúda a demokracia je o väčšine s prihliadaním aj na záujmy menšiny...a presne ako píšete tolerancia ako taká k menšinám akýmkoľvek a rešpekt ako taký k ľuďom, ich záujmom, životu (hoci ho nechápeme), by mala byť prezentovaná v prvom rade v rodinách, škola hrá doplnkovú úlohu, jej význam na vývoji dieťaťa je samozrejme podstatný, ale ak nie je niečo v rodine, škola to skutočne nezachráni, preto nie ani učiť deti, ako ich rodičov a nie sexuálnej výchove ale už spomenutej tolerancii, rešpektu, pochopeniu, láske..
 

 

Súhlas
 

 

análny sex, ktorý je neprirodzený a zdravotne nebezpečný a nechutný
 

Análny sex

ktorí praktikuje aj množstvo heterosexuálnych párov ti neprekáža ? A orálny ? A neprekáža ti vlastne všetko okrem misionárskej polohy so zhasnutými svetlami a pod perinou ?
 

 

Presne som tušila, že poukážete na to, že aj heterosexuálne páry praktizujú análny sex. Nemusíme tu moralizovať, ale tento fakt, že je to zdravotne nebezpečné, ti potvrdia aj lekári.
A na trápne narážky na obmedeznosť a nekreativitu kresťanov reagovať nebudem. Čím to je, že štatistiku dokazujú, že hloboko veriaci ľudia, majú hlboko naplnený sexuálny život? Možno je to aj tým, že neuverili tomu, že čím väčšia zvrátenosť, tým väčšia rozkoš.
 

Ja nie som ten kto moralizuje,

ja nie som ten kto sa stará aké praktiky používajú v posteli iní ľudia. A tvojmu "technicky" zameranému synovi potom vysvetli že aj vysoké percento heterosexuálov praktizuje análny sex, lebo nejaký stvoriteľ asi omylom urobil z análneho otvoru erotogénnu zónu. A určite mu budeš vysvetľovať aj iné veci ako orálny sex, rôzne pomôcky apod. keď je tak technicky zameraný.

Veľmi ma zaujíma odkaz na serióznu štatistiku, určite ti nebude robiť problém, to v súvislosti s tvrdením o práve hlboko veriaci kresťania majú hlboko naplnený sexuálny život.. A veľmi ma zaujíma prečo ty a tebe podobní si tak lámete hlavu ako to tí LaG robia v posteli a nezaujímate sa o citovú a vzťahovú stránku ich partnerstiev.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Kde vnucujem

svoje predstavy o sexe ? Kde ja tvrdím, že toto patrí do detských uší ? Kde sa ja trápim ako "technicky" zameraným deťom budem vysvetľovať ako to robia iní ľudia ? Prečo si ty a tebe podobní ľudia musia vymyslieť o oponentovi sprostosti s ktorými úspešne bojujú ? Máš problém pochopiť prečítanému.

To Tvrdoňová má problém s technicky zameraným synom, nie ja. To ona vo svojej bigotnosti má problém niečo dieťaťu primerane jeho veku vysvetliť, nie ja.

A čo ty robíš v posteli ma vôbec, ale skutočne vôbec nezaujíma. Ale zaujíma ma jedno, prečo ty a Tvrdoňová degradujete vzťah dvoch ľudí na to ako to robia v posteli. Prezradím vám tajomstvo, vzťah a láska nie je len o tom.
 

Na primitívne

rady čo mám robiť a urážky reagovať nebudem. Neznížim sa na tvoju úroveň.
 

 

Uz sa nemas kam znizit.Uz mozes len prerazit dno.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 127
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 469
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 038
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 4 885
 5. Marian Baran: Domáca šunka 4 765
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 104
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 585
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 345
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 118
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 814

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?