Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sexualita v ohrození (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

a preco by mala byt

sexualita v ohrozeni, ked prenika do roznych oblasti ludskeho zivota?
To by mala byt prave na vzostupe a odbornici by sa mali tesit, kolko toho mozu skumat, vysetrovat a usmernovat. Asi ale nie je rec o slovenskych sexuologickych "odbornikoch", ktorych hlavnym zelanim je ideologicky pomahat katolickej cirkvi v tazeni proti sexualite. Za statne peniaze.
Seriozneho vedca by vysmiali, keby sa stazoval, ze fyzika je v ohrozeni, lebo nanotechnologie prenikaju do vsetkych oblasti ludskeho zivota alebo ze genetika je v ohrozeni, ked vysledky genetickeho vyskumu prenikaju viac a viac do medicinskej praxe.
Ze by autor nebol seriozny odbornik, ale katolicky?
 

 

autor možno myslel na zdravú sexualitu integrálne spätú s ostatnými zložkami ľudskej prirodzenosti, nie ten biznis a dekadentnú zábavu čo sa z nej stala ....

Freud takmer trafil, ak tvrdil, že umenie je sublimovaný sex. Áno, človek preto dosahuje vysoké výkony vo vede, v umení a pod. práve preto, lebo transformoval živočíšnu sexualitu. Teda kto ako .... Pekne vidno čo dosiahli ľudia a národy, ktorí nedokážu držať na uzde svoje sexuálne chúťky a potom tí, ktorí to nie len dokážu, ale akoby premenili hrubý sex na vyššie city a urobili si priestor pre povedzme vedecké bádanie.
 

 

No co ti ja viem... narody, ktore toho dosiahli najviac vo vede a v umeni, su vacsinou prave tie, v ktorych je libaralnejsi pristup k sexualite.
 

 

... pretože sa od nej oslobodili ....
 

heej?

definuj liberalnejsi pristup ku sexualite
Izrael, USA, Japonsko a pod. maju liberalnejsi pristup, ci este nie?
 

 

Neviem ako Izrael, ale USA a Japonsko urcite. Nakoniec preto patria medzi najvacsich producentov porna.
 

co urcite?

To co pises, este neznamena, ze maju liberalnejsi pristup ku sexu.
Apropo, definicia nebude?
 

 

Urcite maju liberalnejsi pristup k sexualite, aj keby sme tu produkciu porna zamerne premlcali.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Freud pre novú dobu priniesol nový pojem - "podvedomie", alebo aj "nevedomie". Toto predtým nebolo, pojem podvedomia zľudovel, aj keď vlastne nikto nevie čo to presne je ...

Takže znova po dobe osvietenstva a viery len v hmotné sa otvorili priezory k nadzmyslovej realite. Bola to aj doba objavov v kvantovej fyzike (hmota sa nejako strácala), v umení surrealizmus, abstraktné umenie.
 

 

nie som odborník, nedostal som k tomu, že Freud objavil vrodenosť homosexuality. Akurát mám dojem, že on a potom aj Adler hovorili o stimulácii erotogénnych zón, Adler z toho odvodil typológie. Proste dieťa pri kakaní cíti slasť (análny otvor), pri saní prsníka (pery) a pod .... Ono to tak nebrali myslím, že tak je čosi duševné, len prosto išlo o stimuláciu ... Adler potom z toho odvodil, že napríklad dieťa často hrešené za to, že sa pokakalo, teda málo uspokojené análnym spôsobom bude ako dospelý veľmi šetrný človek - análny typ.

Podľa mňa tá bisexualita ako ju opisuješ z veľkej časti motivuje zvedavosť a v dneśnej dobe uvoľnenej morálky nemá mládež ďaleko k takýmto "zábavám". Ak sa hlavne prezentuje ako je to normálne a pod.
Keď bola v antickom Grécku v móde homosexualita, vyzerá to tak, že ju praktizovali aj hetero. Proste móda hlavne u smotánky. Významní ľudia mali svojich milencov. Dokonca kdesi som čítal, že vraj Platón založil akadémiu aj preto, aby sa mali učenci kde so svojimi milencami stretávať. A už neviem ktorý filozof, či to bol Sokrates, alebo ktorý .... písal traktát o tom ako je sex s mužom lepší ako so ženou. Opisoval detaily, ja to radšej vynechám ...

Čo som chcel tým povedať? Nuž to, že nie je pravda, žeby homosexuálne správanie neinšpirovalo ostatných. História ukazuje, že sa tak dialo. Aj táto doba je prístupná k experimentom. Ja tým nechcem povedať to, či je to dobré, alebo zlé, len konśtatujem fakty.
Určite ak sa bude homosexualita plne akceptovať, nie celkom vyhranení ľudia budú mať väčšiu pravdepodobnosť, aby žili ako homosexuáli. Mimochodom v tom Grécku s homosexualitou u aristokracie bolo spojené podceňovanie žien, proste žena bola len na rodenie, prácu a dosť.
 

OPRAVA

že Freud objavil vrodenosť bisexuality
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Karma ti ide dole, tvoju

iróniu nepochopili. Niekomu treba písať polopate.
 

Nepíšem, aby to pochopili RSDr.

Rozumovo slabší doktori.
 
Hodnoť

Z kulturneho ci socialneho

hladiska to urcite nie he ziaduje a ako produkt mojho kulturneho prostredia si to neviem osobne predstavit, ale ako je konzumacia placenty nebezpecna biologicky? V prirode ide o uplne bezny jav, dokonca aj u bylinozravcov, kvoli ochrane pred predatormi a vyzivnej hodote. Tato cast ti tam vseobecne nejako nesedi, nemyslim si ze toto je nejaky casty prproblem.
 

Máte pravdu.

Častý jav to nie je, ale je zaujímavý, pretože vzrastá záujem o placentu a je to kultúrne odmienené. Aj u niektorých ľudských kultúr, nielen u zvierat, je jedenie alebo zakopávanie placenty bežné. To, že s ním medicína nakladá ako s odpadom je preto, že obsahuje krv a tá je odpadom, možným zdrojom infekcií a podobne. Poukázal som na aktuálny stav, to neznamená, že sa to nemôže zmeniť...
 

 

guinevere to myslel asi tak, ze ked mnohe zvierata su pudmi nutene placentu zjest, tak asi akesi nutkanie u cloveka zjest placentu nebude nieco deviantne:) aj ja si to tak myslim:)
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 43 402
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 417
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 4 645
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 4 583
 5. Marian Baran: Domáca šunka 4 560
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 3 875
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 565
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 312
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 005
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 772

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 2. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 3. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 4. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 5. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 6. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 7. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 8. Viliam Majda: Bieda ŽSR
 9. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 10. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.


Už ste čítali?